CHP’li İzmit Belediyesi’nin hizmet araçları satın almak için meclise getirdiği önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Bu gelişme sonrası Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in emriyle hem belediye binasına hem de billboardlara “Hizmet araçları alınması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” yazan pankart ve dövizler asıldı

Ergün Demir'in T24'te yer alan haberine göre, CHP’li İzmit Belediyesi uzun zamandır belediye hizmet araçları satın alınması için mücadele veriyor. Meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı’nda olduğu belediyede hizmet araçları satın alınması için istenilen kredi çekme talebi oy çokluğuyla reddediliyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet iki yıl önce de belediyeye hizmet araçları satın alınması için kredi talebini belediye meclisine getirmiş fakat talep edilen 55 milyonluk kredinin 27 milyon tutarındaki bölümüne “evet” denilmişti. İki yıl önce 27 milyon lira ile alınan 71 kamyon ve iş makinasının bugünkü fiyatının 80 milyon liraya çıktığı belediye yetkililerince açıklanmıştı.

YİNE REDDEDİLDİ 

O zamanlar alınamayan hizmet araçlarının bugün alınması için 125 milyon lira yeniden kredi çekme talebinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, satın almanın kamu yararına olduğunu belirtmiş fakat yine de verilen önerge 20 Temmuz Cuma günü yapılan meclis toplantısında Cumhur İttifakı üyelerinin oylarıyla 2. kez reddedilmişti. Bu gelişme sonrası ise Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in emriyle hem belediye binasına hem de kentin bazı sokaklarındaki billboardlara “Hizmet araçları alınması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” yazan pankart ve dövizler asıldı.