CHP’li Bekaroğlu: Süleyman Soylu, Meclis’te 400 kişiyle koridorları işgal etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu kez CHP'nin gündeminde

Siyaset 17.11.2018 - 12:08 17.11.2018 - 12:08

2019 Meclis Bütçe Görüşmeleri’nde HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ı tehdit eden ve ardından yaşanan polemik sonucunda ''Bize suikast mı uygulayacaksın?''' sorusu yöneltilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili şikayetler bitmiyor.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AKP'nin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaşananları sistematik şekilde örtmeye çalıştığını, kendilerinin de yaşanan olumsuzlukları duyurmaya devam ettiklerini belirtti.

Bekaroğlu, Soylu'nun haddini aştığını ifade ederek, ''Plan Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine Süleyman Soylu 300-400 kişi ile geldi, koridorları işgal etti'' ifadelerini kullandı.

'SOYLU, ZATEN HEP HADDİNİ AŞIYOR'

Bekaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesini görüşüyoruz. Atanmış bakanlar milletvekillerini yok saymaktalar. Plan Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine Süleyman Soylu 300-400 kişi ile geldi, koridorları işgal etti ve komisyonda haddini aşarak, TBMM üyelerine parmak sallayarak tartıştı. Süleyman Soylu dün bunu yapmıştır. Soylu, zaten hep haddini aşıyor. CHP Genel Başkanı'na da zamanında hakaret etmiş, il başkanlarını şehit cenazelerine almama talimatı vermiştir. Soylu, bu tür davranışları sürekli yaparak, kanunsuz işlere imza atmaktadır" diye konuştu.

Kaynak: Toplumsal

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@