Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler'de Halk TV'nin orman yangınlarıyla ilgili olarak yaptığı canlı yayınını basıp tehditlerde bulunan saldırganlar ifadelerinde kendilerinin mağdur olduğunu ileri sürdü. Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile fotoğrafı olan Sertan Yüce ile Şeymus Urebe, Fatih Çoban da Halk TV çalışanlarından şikayetçi oldu.

Yayını engellemek isteyen isimlerden Bilal Topaloğlu, ifadesinde şunları söyledi:

"Doğma büyüme Marmarisliyim, Reklamcıyım. Marmaris’teki yangında, yangn söndürme çalışmalarında arkadaşlarımla birlikte aktif rol aldım. 5 Ağustos günü arkadaşlarım Mert Topaloğlu, Sertan Yüce, Fatih Çoban ve Şeyhmus Urebe ile Datça kavşağında bulunan toplanma noktasında beraber vakit geçiriyorduk. Bu sırada telefon üzerinden Halk TV’de yayınlanan programı izliyorduk.

Programda, “polisler, itfaiye, jandarma, devlet çalışmıyor. Yangının büyümesine bunlar neden oldu” tarzında konuşmalar geçiyordu. Biz de yangında aktif görev aldığımız, kolluk kuvvetlerinin ve devletin yardımcı olduğunu bildiğimiz için, televizyonda konuşanların yalan beyanda bulunmalarından dolayı hep birlikte İçmeler bölgesine geçtik. Programın canlı yayında devam ediyor olduğunu gördük. Aramızda konuştuk ve Sertan Yüce’yi konuşmacı olarak seçtik. Yayına katılmak ve bildiklerimizi anlatmak istediğimizi dile getirdik. Fakat orada moderatörlük yapan erkek şahıs yayına katılamayacağımızı söyledi. Biz de yayında yanlış ithamlarda bulunduklarını söyledik. Beyaz tişörtlü, dövmeli şahıs bizi oradan çıkartmaya çalıştı. Mert Topaloğlu’nun üzerine yürümek suretiyle saldırmaya ve kavga çıkartmaya çalıştı. Bir arbede yaşandı. İlk vuran şahıs beyaz tişörtlü şahıstır. Mert, aldığı darbeden dolayı yere düştü. Ben Mert’i kaldırmak istediğim sırada darp edildim. Beni kimin darp ettiğini bilmiyorum. Ortam kalabalık olduğu için tehdit ve hakaretler sürekli duyuluyordu. Ben kimseyi darp etmedim. Tehdit ve hakarette bulunmadım. Halk TV’de yayın yapanlardan davacı ve şikayetçiyim.

Yayını engellemek isteyen isimlerden olan ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la fotoğraf çektirdiği ortaya çıkan Sertan Yüce ile Şeymus Urebe, Fatih Çoban da neredeyse birebir aynı ifadeleri tekrarlayarak Halk TV çalışanlarından şikayetçi oldu. Bütün isimler doğma büyüme Marmarisli olduklarını söyledi.

Yayın ekibine şişeyle saldırdığı belirtilen Mert Topaloğlu da aynı şekilde ifade verdi. Topaloğlu, diğer isimlerden farklı olarak şunları kaydetti:

CANINI KORUMAK İSTEMİŞ, MAĞDURMUŞ

 “Beyaz tişörtli şahıs bizi oradan çıkarmak için gerginlik oluşturdu. Ortamı yatıştırmak amacıyla bu şahsı çağırıp konuşmak istedim. Dostane bir şekilde elini omzuna koyduğumda kim olduğunu bilmediğim bir şahıs bana yumruk attı. Yumruğun etkisi ile yere düştüm. Başka bir şahıs da yerdeyken bana tekme attı. Canımı korumak amacıyla çöpün yanına gidip cam şişe aldım. Şişeyi kimseye vurmadım. İddia ettikleri gibi duvara vurarak şişeyi kırmaya çalışmadım. Şişeyi kendileri elimden aldılar. Aksine darp edildim. Düşmenin etkisi ile bileğimde çatlak oluştuğundan asıl mağdur benim. Beni darp eden kişileri tahrik eden ve yönlendirenler programda yayın yapan kişilerdi. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bana vuranlar ve vurması için tahrik eden, programda konuk olan ve yayın yapan isimlerini tam olarak bilmediğim kişilerden şikayetçiyim.”

Kaynak: T24