Fatsa 1.Asliye Ceza Mahkemesi'nin, 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak' suçlamasıyla hakkında arama kararı çıkardığı C.Ş. Fethiye'de dün gözaltına alındı. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kardeşinin gözaltına alındığını doğruladı ancak uzun yıllardır bir irtibatları olmadığını söyledi. "Ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum" diyen Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Basında yer alan C.Ş haberleri hakkında (Ağabeyim Can Şahin'le karıştırılmaması ricasıyla) Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin babasının ve ailesinin yüzünü yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi niyetle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun yıllardır hiçbir irtibatımız yoktur. Basında geçen olayla ilgili ise; ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum.Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir."