Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Koca, Erdoğan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Sinan Oğan: Bahçeli’nin olduğu ittifakı seçmeyecektik de gidip HDP’nin destek verdiği ittifakı mı seçecektik? Sinan Oğan: Bahçeli’nin olduğu ittifakı seçmeyecektik de gidip HDP’nin destek verdiği ittifakı mı seçecektik?

Koca, “Bu sabah kendileriyle birlikteydim. Hepinize çok selamları var. Sağlık durumu gayet iyi. Geçirmiş olduğu enfeksiyon gastroenterit'inin etkisi azalmış durumda. En yakın zamanda programlarına devam edecekler. Kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten, dualarını gönderen tüm hemşehrilerimize teşekkürlerini iletti” dedi.

AKKUYU'NUN AÇILIŞI ERTELENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlantı ile katılacağı 13.30'da yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali’nin Yakıt İkmal töreni saat 16.00'ya ertelenmişti.

Rahatsızlığı nedeniyle miting programları ertelenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin açılışa online olarak katılacak.

Katıldığı programda rahatsızlık geçirmesi üzerine hızlı tren açılışının da içinde olduğu Kırıkkale, Yozgat ve Sivas programlarını iptal eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu haftaki Mersin ve Osmaniye mitinglerini de ertelediği duyurulmuştu.