Korkusuz yazarı Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sık sık ağır ifadelerle eleştirdiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i koronavirüse yakalandığı dönemde arayarak 'geçmiş olsun' dileğinde bulunduğunu ve çeşitli tedavi tavsiyelerinde bulunduğunu yazdı. 

Takan, "Meral Akşener çok sayıda ‘geçmiş olsun’ telefonu aldı. Ama öyle bir isimden telefon  geldi ki Akşener’e, o da çok hayret etti demesem yalan olur. Meral Akşener’i telefonla ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletmek için arayan İYİ Parti liderine MHP’den kopuş sürecinden beri ağır hakaretler yağdıran Devlet Bahçeli’nin ta kendisiydi. Aralarında hiçbir şey yokmuş gibi Devlet Bahçeli en nazik ses tonuyla ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Sonra, Meral Akşener’e karantina sürecinde dikkat etmesi gereken hususları teker teker sıraladı. Bahçeli, Akşener’e faydası olduğuna inandığı doğal ilaçları söyledi ve kullanmasını tavsiye etti, 'Aman şunlara şunlara mutlaka dikkat et' mahiyetinde uyarıları oldu. Bahçeli,  Akşener’e ısrarla 'ıhlamur iç' dedi" ifadelerini kullandı. 

Takan, Bahçeli, Akşener’i telefonla arayıp ne dedi?.." başlıklı yazısını şöyle sürdürdü:

"Doğrusunu söylemek gerekirse Meral Akşener ve Devlet Bahçeli arasındaki 'geçmiş olsun' sohbetinin detaylarını dinleyince aklıma şu soru düştü:

Acaba, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Kovid’e yakalanmış ve de daha önceki rahatsızlıklarında olduğu gibi bu da kamuoyundan saklanmış olabilir mi?.. Çünkü, Devlet Bahçeli tecrübeyi konuşturmuş!..

Aldığım bu telefon istihbaratını İYİ Parti kaynaklarından kurcalarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın karantina sürecinde hiç aksatmadan her gün Meral Akşener’i telefonla arayıp sağlık durumunu sorduğunu öğrendim. Koca, bu yakın ilgisinin sebebini de Akşener’e 'Siz iyileşinceye kadar Sağlık Bakanı olarak bana zimmetlisiniz' diyerek esprili bir şekilde izah etmiş."