Ankara’daki bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetti

28 kişinin yaşamını yitirdiği, 61 kişinin yaralandığı Ankara’daki saldırıyı Suriye uyruklu Salih Necar’ın gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Asuman Aranca’nın Sözcü’de yer alan haberine göre, bombalı aracı kullanan ve servis araçlarının üzerine sürerek patlatan Necar, olay yerinde öldü.

Saldırıyı gerçekleştiren Salih Necar'ın Kürt uyruklu Suriye vatandaşı PYD/YPG militanı olduğu iddia edildi.

Emniyet olay yeri inceleme uzmanları patlamada ölen zanlının vücut parçalarından ve parmak izinden kimliğine ulaştı.

Suriyeli mültecilerle birlikte Türkiye'ye girdiği sanılan Necar’ın, Türkiye’ye geldiği dönemde parmak izinin alındığı bildirildi.

Gözden kaçırmayın

'Erdoğan'ın Siirt'te ne işi varsa İmamoğlu'nun da Karadeniz'de aynı işi vardı' 'Erdoğan'ın Siirt'te ne işi varsa İmamoğlu'nun da Karadeniz'de aynı işi vardı'

Polis de bu kayıttan kimliğe ulaştı.

Habertürk’teki Teke Tek programında katılan Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, saldırıda kullanılan patlayıcının “gübre bazlı patlayıcı” olduğunu ve IŞİD’e işaret ettiğini söyledi.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde yayınlanan IŞİD'in Türkçe dergisi Konstantiniyye'nin 5. Sayısında, TSK'yı hedef alan bir yazı yayımlanmıştı. Yazıda "Türk ordusu NATO'yla beraber müslümanları katletmektedir" denirken, "tağuta (put, şeytan) küfretmek imanın ilk hükmüdür. Tağuta küfredilmeden iman sahih olmaz." denerek TSK ile mücadeleye çağrılmıştı.

Dergi'de TSK'dan "Firavun'un Askerleri" şeklinde bahsediliyordu.