Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Muharrem İnce’nin ikinci tura kalması durumunda destek olacaklarını ifade eden Akşener, “Partiyi kurarken CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı o zaman belli değildi. Biz kim kalırsa kesinlikle; şartsız, şurtsuz destekleyeceğimizi ifade ettik" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19 Mayıs’tan bahsederken Mustafa Kemal Atatürk’ün adını kullanmamak için büyük çaba sarf etti.

19 Mayıs’ı anlatırken Kahraman, “Samsun’dan çıkan heyet” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalara cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’den katıldığı Halk Arenası programında çok sert tepki geldi.

Akşener,"Kendisini çok uzun bir süredir tanırım. Korkak bir insandır, dolayısıyla arkadan konuşmayı sever" dedi.

‘KORKAK BİR İNSANDIR2

Kahraman için ‘Çok korkak biridir’ ifadelerini kullanan Akşener, “Ben bu kişiyi takip etmemeye, sesini duymamaya özen gösteriyorum. Bu şahsın Atatürk ve arkadaşlarına, Cumhuriyet değerlerine itirazı olduğunu, bunu açık ve net söyleyemediğini bunu imalarla ifade ettiğini söyleyebilirim. Kendisini çok uzun bir süredir tanırım. Korkak bir insandır, dolayısıyla arkadan konuşmayı sever. O nedenle Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine, 19 Mayıs’ta başlayan o yürüyüşe yönelik alerjisini ortaya koymuş, bildiğimiz bir şahıstır” dedi.

‘ŞARTSIZ ŞURTSUZ DESTEKLEYECEĞİMİZİ İFADE ETTİK’

Akşener, “Partiyi kurarken CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı o zaman belli değildi. Biz kim kalırsa kesinlikle; şartsız, şurtsuz destekleyeceğimizi ifade ettik. Ama bugün bunları konuşmamız gerekmiyor. Biz bütün gücümüzle Cumhurbaşkanlığı seçimini almaya gayret etmeliyiz” dedi.

Akşener, Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde ilk 100 gün neler yapacağını açıkladı.

‘İLK ÖNCE BİR NAKLİYECİ BULACAĞIM

İlk önce iyi bir nakliyeci bulacağını ifade eden Akşener, ‘Çünkü Çankaya Köşk’ünden saraya götürülen bu devlete ve bu millete ait olan bütün tarihi eşyaları Çankaya Köşk’üne geri taşıyacağım’ diye konuştu.”