Soylu: CHP'liler kendinize gelin, kendi partinize oy verin

Soylu, Silivri'de konuştu

Soylu: CHP'liler kendinize gelin, kendi partinize oy verin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "CHP'liler kendinize gelin, partinize oy verin. Kim size partinize oy verdiniz diye karşı çıktı? Gidin partinize istediğiniz gibi her yerde oy verin" dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Silivri Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'de her seçimin çok önemli olduğunu, 24 Haziran seçimlerinin ise çok kritik olduğunu anlattı.

Soylu, CHP'yi hedef alaarak şunları söyledi:

"CHP'liler sosyal medyada 'HDP barajı aşamayacak, her aileden bir kişi HDP'ye oy versin' diye paylaşımlar yapıyor, yazıklar olsun. Burada İstanbul'da böyle 1-1,5'lik bir kuru kesim var. Parası yerinde, ayak ayak üzerine uzatmış 'acaba hangi fitneyi oluştursam' diye bakıyor. Şimdi HDP'ye oy verecek. Peki oradaki annenin, babanın, esnafın, iş adamının, öğrencinin çektiğini sen biliyor musun? PKK'nın hangi baskıları orada yaptığını biliyor musun? Orada evlatlarımızın yaptığı terörle mücadeleyi biliyor musun? Bunu ortaya koymak çok kirli ve tehlikeli bir oyundur. CHP'liler kendinize gelin, partinize oy verin. Kim size partinize oy verdiniz diye karşı çıktı. Gidin partinize istediğiniz gibi her yerde oy verin. Ama şunu bilesiniz ki, HDP'ye taşıdığınız oylar bu dünyada da öteki dünyada da bu masum millet tarafından size hesabı sorulacaktır".

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 14:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mrt kndmr
Mrt kndmr - 2 yıl Önce

Chp liyim ama siz gidin yeterki oyum hdp ye

allesschonn
allesschonn - 2 yıl Önce

sana mı sorun oyumu kime vereceğim diye... deli herhalde

Cizreli
Cizreli - 2 yıl Önce

Muhafazakar bir aile olarak Akp'ye oy veriyorduk. Cizre'deki yıkımdan sonra . Artik sana oy yok Suloman bek.

Erdogan
Erdogan - 2 yıl Önce

Oldu tamam.basustune

SIRADAKİ HABER