AKP MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "kaçacağı" iddialarının "çok büyük bir sorumsuzluk" olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı'nın harekattan söz etmesinin ardından Kılıçdaroğlu'nun bu iddiaları dile getirdiğini belirten Çelik, "Hiçbir muhalefet lideri, daha önce yabancı ülkelerin kara propoganda yöntemini kullanmamıştır" dedi.

"Sonra da legal şekilde çalışan sivil toplum örgütlerini hedef alıyor" diye devam eden Çelik, "Meşru şekilde öğrenciler için yurtlar açılıyorsa, bundan memnuniyet duyulması gerekir. Bundan rahatsız olan çevre FETÖ çevresidir" ifadesini kullandı.

Çelik, "Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın kaçacağına dair ifadeye kendisi bile inanmıyor" diye devam etti.

'Sandığın dışında kim bir arayışa giriyorsa reddediyoruz'

SADAT üzerinden seçimlerin manipüle edileceği iddiaları ile ilgili bir soruya Çelik, "Bu herhangi bir dernek, bir kurum; AK Parti ile ilgisi yok. Kurumun yaptığı açıklama bizi bağlamaz" diye cevap verdi.

"Biz iktidar değişimi ancak sandık yoluyla olur diyoruz… Sonuç ne olursa saygı duyulacak" diyen Çelik "Sandığın dışında kim bir arayışa giriyorsa reddediyoruz" ifadesini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Seçim güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu SADAT ve Saray'dır... Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak" diye konuşmuştu.