Muhalefet ve iktidar arasından emekli amiraller tartışması sürüyor.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu'ndan alıyor" açıklamalarına sosyal medya hesabından "Arsız kendini güçlü sanınca, haklıyı suçlu çıkarmaya çalışırmış. 'Emekli amiraller talimatı Kılıçdaroğlu’ndan alıyor' sözü arsızlığın dik alasıdır. Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir. Mert dayanır, namert kaçar. CHP milletimizle beraberdir" diyerek yanıt verdi.

ÇELİK: KAÇANIN ADRESİ SİZİN GENEL MERKEZİNİZDE

Faik Öztrak'ın Erdoğan'ı eleştiren açıklamasına AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi. Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Öztrak'ın tweetini alıntılayan Ömer Çelik şunları kaydetti:

"Dikkatli bir üslupla, siyasi akılla konuşuyoruz. Her türlü saygısızlıklarına makul bir dille cevap vermeye çalışıyoruz. Ama akıl ve izan bunları tamamen terk etti. Siyasi akıl bitince küfür etmeye başlıyorlar. En büyük namussuzluk, siyasetin namusunu tehdit eden her türlü darbe girişimine ve muhtıraya destek vermektir, tarih boyunca ve bugün her türlü milli irade düşmanlığına hizmet etmektir. En büyük arsızlık, 1960'tan bu yana milli iradenin namusuna silah doğrultanlara yardım ve yataklık yapan bir siyasi tarihten utanmamaktır. En büyük namussuzluk geçmişteki Yassıada'yı aynen bugün de canlandırma teşebbüsüdür. En büyük namussuzluk kendi partileri adına 'iktidarı canlı yayında yargılayacağız' diye vahşet çağrısı yapılırken üç maymunu oynamaktır. En büyük arsızlık, 'iktidarı seçimle ya da seçimsiz' göndermekten bahseden mensuplarının demokrasi düşmanı çağrılarına susarak destek vermektir. En büyük saygısızlık milletin seçtiği Cumhurbaşkanı'nı muhalefet diliyle değil, düşmanca ve Yassıada diliyle hedef almaktır. En büyük akılsızlık, aynaya bakarak konuşurken, başkasına konuştuğunu zannetmektir. 15 Temmuz gecesi kim direndi, kim kaçtı herkes gördü. Direnen ve mücadele eden lider bizim liderimizdi. Kaçanın adresi ise sizin genel merkezinizde" ifadelerini kullandı.