AK Partili eski belediye başkanı Altepe, silahını temizlerken korumasını yanlışlıkla vurduğunu ileri sürdü

Bursa’da görevden el çektirilen eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, eski korumasını topuğundan vurdu. Altepe’nin yakın dostları Seyfettin Avşar, İsmail Hakkı Arsan gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 6 kişiyle işyerinde otururken gerçekleştiği iddia edilen olayın ardından koruma hastaneye kaldırıldı.

Bursa'da yayın yapan sehirmedya.com'dan Alpazlan Yıldız'ın haberine göre olay Recep Altepe'nin Özlüce'deki iş yerinde meydana geldi. Altepe’nin verdiği ifadede silahını temizlerken yanlışlıkla ateş aldığın söylediği öğrenildi. Olayın görgü şahitleri de benzer ifade verdi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın istifa talebine uzun süre direnen Recep Altepe, 23 Ekim 2017'de şu açıklamayı yaparak görevini bırakmak zorunda kalmıştı: 

Gözden kaçırmayın

Son cumhurbaşkanlığı anketi açıklandı: Erdoğan'a kötü haber Son cumhurbaşkanlığı anketi açıklandı: Erdoğan'a kötü haber

"Kimseye menfaat ve haksız kazanç temin ettirmedik. Bunlara her zaman için dikkat ettik. Aynı amaçla bizler de herhangi bir dedikoduya vesile olmaması amacıyla belediye başkanlığı görevime başlayınca tüm iş yerlerini de kapattım. Sadece Bursa'nın belediye başkanı olarak hizmet ettim, hizmetimi de sürdürdüm. Bursa ile yatıp, kalktık. Her girdiğimiz seçimlerden zaferle ve oyumuzu da artırarak, çıktık. En son 16 Nisan referandumunda da yüzde 53.2 oyla yüzde 50'nin üzerinde oy alma başarısını Bursa olarak gösterdik. Allah'a şükür; yolsuzluk, tembellik ve istismarla hiç şuçlanmadık ve adımız bu konularla hiç anılmadı. 

Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, çatışmayacağız, hasar da vermeyeceğiz. Son günlerde, özellikle bizim için çok değerli olan, dünya mazlumlarının da tek umudu olan gözbebeğimiz, AK Parti'mizin yönetimi tarafından ülke genelinde başlatılan 'yeniden yapılanma, reform ve değişim-dönüşüm projesi' adı altında bir eylem başlatıldı. Duyuldu ki Bursa da bu uygulamanın içinde yer alıyor. İbadet olarak gördüğüm bu yolda, kavgadan yana hiç olmadım. Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, çatışmayacağız, hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya yanaşmayacağız. Bu şartlarda Bursa'mıza, ülkeme hizmet imkanının kalmadığı da ortadadır. Ben de bu düşüncelerle bugün itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Hiçbir konuda verilmeyecek hesabımız yok. Alnımız ak, başımız da dik."