Kripto para çeviriciler, kripto para birimlerini gerçek parayla veya tam tersiyle takas etmenin oldukça hızlı ve güvenli bir yoludur. Örneğin; Trx Btc çevirici

Örneğin, "xchange" adında bir promosyonlu borsayı ele alalım. Genel olarak bu, diğerlerine kıyasla daha az tasarruflu bir borsadır. Xchange'in artılarıyla başlayalım (neyse ki var):

· Değişim için çok çeşitli ödeme sistemleri. Doğrudan bir Mastercard'a veya Qiwi'ye para aktarabilirsiniz.

· Göreceli kolaylık, kripto para alışverişi için, neredeyse sadece bir hizmet kullanmanız gerekir (bizim durumumuzda, bu xchange).

Kimlik doğrulaması gerektirmeyen kripto para borsaları

Borsaların aksine, klasik borsaların hiçbirinde kimlik doğrulaması gerekli değildir. Ayrıca, değişim kayıt olmadan da yapılabilir.

Ancak, bazı hizmetler banka kartı doğrulaması isteyebilir. Bunu yapmak için, kendinizin de görüneceği şekilde, açık bir borsa hizmeti web sitesinin arka planına karşı kartınızın fotoğrafını çekmeniz gerekir. Gizli bilgiler kapatılabilir, sadece kart numarası ve kart sahibinin adının görünmesi yeterlidir.

Bu prosedür, kullanıcının ödemeyi planladığı kartın gerçekten sahibi olduğunu doğrulamaya olanak tanır.

Kart doğrulama işleminden geçmek istemiyorsanız, seçiminiz kimlik doğrulaması olmadan otomatik kripto değişimidir:

24PayBank. 2021'den beri iş tecrübesi ve 4800+ olumlu yanıt ile saygın değişim hizmeti. Uygulamalar, yarı otomatik modda gerçekleştirilir. Sıradan kullanıcılar ve izleme için özel olarak geliştirilmiş programlara sahiptir. İndirim sistemi, döviz tutarının %0,12'sine kadar tasarruf etmenizi sağlar.

Koşullar:

·            Kripto para birimleri: BTC, HBTC, ETH, USDT, TUSD, USDC, HT, XMR, LTC, DASH, TRX, ADA, EOS, ZEC, XLM, XRP.

·            Ödeme yöntemleri: Visa / MasterCard, MIR, VTB, KaspiBank, HalykBank, Perfect Money, Payeer, AdvCash, QIWI.

·            Çalışma programı: günün her saati.

Borsalar arasındaki farklar

Kripto para borsaları, borsa hacmi, güvenlik, komisyon boyutu ve arayüz dili gibi birçok parametrede birbirinden farklılık göstermektedir. Ancak bunların başlıcaları, kripto para birimlerinin seçimi ve bunları normal para birimleriyle yatırma ve çekme yeteneğidir. Poloniex gibi, yalnızca kripto para birimleri arasında ticaretin desteklendiği borsalar vardır.

Ancak, burada yaklaşık yüz farklı kripto para ticareti yapılıyor. Bazı borsalar yalnızca, kripto para birimleri için normal madeni paraların değişimini destekler. Ancak, çoğu kripto para borsası, tüm para birimlerinde işlem sunar. Ticaret (Trade) modları bir diğer önemli faktördür. Kaldıraç ve marj olmadan geleneksel ticaret vardır. Bir veya her iki modu destekleyen borsalar vardır. Marj işlemleri durumunda, katılımcılar birbirlerine borç verebilir veya borsacı pahasına kaldıraç alabilirler. Daha çok bir değişim hizmeti gibi olan birkaç borsa var. Bunlardan biri, sadece alıcı ve satıcı bulabileceğimiz Localbitcoins. Borsalara komisyon ödüyorlar ve istedikleri zaman anlaşmayı kapatıyorlar. Kripto para borsalarının gerçekleştirdiği işlevlerden bazıları, son zamanlarda aracılar tarafından gerçekleştirilir. Hesapları Bitcoin ile finanse etme ve kaldıraç kullanarak en popüler kripto para birimleriyle ticaret yapma olanağı sunarlar.