18 Nisan 2012'de başvuru yaptığını belirten Geske, "Yabancı olduğum için birçok şey yaşıyorum. Her gün bir şey oluyor. Bunları sadece Türk vatandaşı olmadığım için yaşıyorum. Bu kısıtlı yaşamın artık bitmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Halk TV'de yer alan habere göre; Başvuruyu 18 Nisan 2012 yılında yaptıklarını anımsatan Geske, "İstisna olarak bize davet geldi. 'Siz Türk olmak ister misiniz' dediler ve istisna olarak başvurduk. 10 sene önce o şekilde başvurduk. O günden bugüne ret kararı gelmedi. Aslında hiçbir şey gelmedi. Bir sürü dilekçe yazdık, Ankara’ya gittik, bir süre sonra dosya kapandı. Yine dilekçe yazdık ve dosya açıldı. Artık 10 sene geçti bir cevap bekliyoruz. Biz, Türk vatandaşı olmak istiyoruz" diye konuştu.

'BİR CEVAP BEKLİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, 3 Kasım 2011 tarihinde Almanya’da yaptığı “Türkler Almanya'da Alman vatandaşı oldu, Almanlar gelsin Türkiye'de Türk vatandaşı olsun” sözlerinin yer aldığı gazete kupürlerini gösteren Suzanna Geske, “İşte asıl biz ondan dolayı geldik. O sözden sonra ‘Tamam biz buradayız’ dedik. Biz geldik, lütfen bizi Türk yapın” dedi.

Geske, süresiz ikametinin olduğunu ancak çalışamadığını belirterek, "Yabancı olduğum için birçok şey yaşıyorum. Her gün bir şey oluyor. Bunları sadece Türk vatandaşı olmadığım için yaşıyorum. Bu kısıtlı yaşamın artık bitmesini istiyoruz" diye konuştu.