YSK Başkanı Sadi Güven, MHP'deki kurultay süreciyle ilgili saat 16:00'da görüşeceklerini açıkladı

Gözden kaçırmayın

'İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanlarının Türkiye'ye geleceği' açıklaması düzeltildi 'İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanlarının Türkiye'ye geleceği' açıklaması düzeltildi

YSK Başkanı Sadi Güven, Çankaya Seçim Kurulu'nun MHP olağanüstü kurultayına ilişkin kararına yapılan itirazla ilgili açıklama yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Çankaya Seçim Kurulu'nun MHP olağanüstü kurultayına ilişkin, "Gündemde var. Bugün saat 16.00'da görüşeceğiz, bir üye de benim. Ne çıkacak, ben de merak ediyorum, bakacağız" dedi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, Çankaya 4. Seçim Kurulunun seçimli kongre yapılmasının reddi yönündeki kararını "tam kanunsuzluk" olduğunu savunarak YSK'ya şikayet etmişti.

BAHÇELİ DE KURULTAY HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurultaya ilişkin,"Mahkeme 10 Temmuz'da planladığımız kurultayımızda seçim yapılamayacağına hükmetmiştir. Hukuken 10 Temmuz'da genel başkan ve genel merkez organlarının seçimi şu anda mümkün değildir. Tüzük değişikliği konusunda tedbir kararı bulunduğundan usul ve esas açısında doğru değildir. Yargısal süreçler 10 Temmuz'daki büyük kurultayımızı imkansız kılmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.