Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün açıkladığı kabinede yer alan yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yeni görevine Twitter hesabını kapatarak başladı.

Bakanlığının açıklanmasının ardından Fethullah Gülen'i alıntıladığı tweeti sosyal medyada paylaşılan Sarıeroğlu, önce tweet'ini sildi sonra da hesabını kapattı.

Sarıeroğlu’na ait görünen ve resmi hesap anlamına gelen "mavi tik"li hesaptan 2013 yılında yapılan "Erdoğan zeytinyağı gibi, AKP'yi eleştirmek fırsatçılıkmış" paylaşımı, sosyal medyada gündem olmuştu.

Sarıeroğlu'na ait görünen hesaptan, yine 2013 yılında düzenlenen Gezi Parkı eylemleri sürecinde SoL Haber Portalı'nda yer alan bir haberin alıntılandığı ve "AKP Gezi Parkı'na yine şafak vakti saldırdı" ifadesinin kullanıldığı görülmüştü.

Paylaşımların gündeme gelmesinin ardından bugün (19 Temmuz 2017) hızla @jarseroglu adıyla yeni bir Twitter hesabı açan Jale Sarıeroğlu, "Jülide Sarıeroğlu resmi twitter adresi bu adrestir. Bunun dışındaki paylaşımlar tarafımıza ait değildir" dedi. Bakanın yeni hesabını duyurduğu an takipçi sayısı 30 oldu.

AKP Ankara Milletvekili olan yeni Çalışma Bakanı Sarıeroğlu Hak-İş'e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikasının genel başkanlığını yapmıştı.

(Kaynak: Evrensel)