İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi, Kadıköy’de bir araya gelerek 14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günleri hakları için greve çıkacaklarını duyuran sağlık emekçilerini hedef gösterdi.

Gazete, hakları için grev kararı alan sağlıkçılar için “Beyaz üniformalı zorbalar” ifadesini kullandı.

İstanbul Kadıköy’de bir araya gelen binlerce sağlık emekçisi Türk Tabipler Birliği ve sendikaların öncülüğünde, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla acil hastalar dışında greve çıkacaklarını duyurmuştu.

Önceki gün gerçekleşen eylemde iktidara seslenen sağlık emekçileri “Vazgeçmiyoruz, hakkımız olanı alacağız ve sağlıkta şiddeti durduracağız” dedi ve “Hiçbir yere gitmiyoruz” mesajı verdi.

1647247091145-new-project

'BEYAZ ÖNLÜKLÜ ZORBALAR'

Yandaş Yeni Akit‘in grevi bahane ederek sağlık emekçilerini hedef gösterdiği yazıda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Vatandaşların sağlık hakkını gasp eden doktorlar, yapacakları zorbalığı, 'Büyük Beyaz Yürüyüş' ve 'Beyaz G(ö)rev' adları ile yumuşattı.

Bugün saat 13.00’de Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen TTB’li hekimler, Kadıköy İskele Meydanı’na yürüdü. 14 Mart Pazartesi günü sabah erken saatlerde hastanelerde de eylem yapacaklarını duyuran hekimler, vatandaşları hastanelerde terk ederek, 14 Mart Pazartesi günü saat 12.30’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Havuzlu Bahçe’de, 15 Mart Salı günü de Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi önünde buluşacak.“