Türkiye'de her 4 kişiden 3'ü geçmişe özlem duyuyor

İşsizlik, hayat pahalılığı ve döviz kurlarında yaşanan artış, halkın memnuniyetsizlik nedenleri arasında

Türkiye'de her 4 kişiden 3'ü geçmişe özlem duyuyor

Türkiye’de her dört kişiden üçünün geçmişe özlem duyduğu belirtiliyor.

Ajans Press'in derlediği bilgilere göre böylece, "Eskiden insanların daha mutlu olduğunu düşünüyorum" diyenlerin oranı yüzde 76 olarak saptandı.

TÜRKİYE HALKININ YÜZDE 44'Ü HİÇ SİNEMAYA GİTMİYOR

2015-2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapor, Türkiye’nin tüketim alışkanlıkları, hobileri, yaşam tarzı ve boş vakitlerinde neler yaptıkları gibi çeşitli açılardan ele alarak tamamlandı. Elde edilen raporda, nüfusun yüzde 68’inin dış dünyanın acımasız, tahmin edilemez gerçeklerinden dolayı evde kalarak kendini koruma ihtiyacı hissettiğini bildirdi.

AVM'LERDE GEÇİRİLEN SÜRE ORTALAMA 3 SAAT

Bunun yanı sıra, yüzde 72'inin boş vakitlerini alışveriş merkezlerinde geçirdiği görülürken, AVM’lerde geçirilen sürenin ortalama 3 saat olduğu tespit edildi. Buna ek olarak, Türkiye halkının yüzde 35’i hiç kitap okumazken, yüzde 44'ünün hiç sinemaya gitmediği görüldü. Hayatında hiç konser, tiyatro veya opera izlememiş olanların oranı ise yüzde 64 olarak saptandı.

TÜRKİYE'NİN MEMNUNİYETSİZLİK KARNESİ

Türk halkının memnuniyetsizlik karnesi de belli oldu. Medyaya yansıyan haber başlıklarına göre, işsizlik, hayat pahalılığı ve döviz kurlarında yaşanan artış, halkın memnuniyetsizlik nedenleri arasında başı çekti.

TÜRKİYE'DEKİ BİREYLERİN YÜZDE 63'Ü EV SAHİBİ

Bu başlıklarda medyaya 270 binin üzerinden haber yansırken, bu konular medyanın gündemini de belirledi. Öte yandan Türkiye'de bireylerin hane özelliklerine bakıldığında ise, yüzde 63'ünün ev sahibi olduğu görüldü. Geriye kalan dilimin de yüzde 24'ünün kiracı, yüzde 12’sinin kira vermeden oturduğu, yüzde 1'inin de lojmanda ikamet ettiği belirlendi. Rapora katılan kişilere evlerinin duvarlarında ne asıldığı sorulduğunda da, yüzde 80'i saat şeklinde cevap verdi. Saat dışında tablo asanların oranı yüzde 48 olarak tespit edilirken, ayna asanların oranı yüzde 46, takvim asanların oranı ise yüzde 44 oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mensur maral
Mensur maral - 3 ay Önce

Bu kanı durdurun sanki 50 bin defa hacca gitmiş olursunuz nedir bu kin nedir bu kavga oki insanlık güzellik varken oki ölüm varken ne bu menfiaat dünyasının peşindesiniz hele bazıların evladi ölmemiş belki ciger derdi gürmemiş ama bizler olarak biz müslümanız biz islamız yeter SAVAŞ HERKESE KAYB ETİRİR SAVAŞ AÇLIKTIR SAVAŞ ÖLÜMDÜR ACIDIR GÜZ YAŞIDIR YETER EY İNSAN OĞLU

A ç
A ç - 3 ay Önce

Demorat tespit yarındedır kam oylamasına saygiliyis