Samsun Agape Kilisesi yine saldırıya uğradı

Samsun Agape Protestan Kilisesi’ne yönelik saldırılara bir yenisi eklendi

Samsun Agape Kilisesi yine saldırıya uğradı
Samsun’da dün gece Agape Protestan Kilisesi’nin kapısına gelen dört kişi, kilisenin kapısını zorlayıp açmaya çalıştı. Kilise içinde barınan mültecilerin haber vermesinin ardından polis ekiplerinin olay yerine gelmesinden önce kaçan saldırganların yakalanmasına çalışılıyor. 

Olay yeri inceleme ekibi tarafından parmak izi ve kilisenin güvenlik kamerası görüntülerinin kopyalarını alan polis, “mala zarar verme” nedeniyle soruşturma başlattı. Samsun Agape Kilisesi Pastörü Orhan Pıçaklar ise saldırının mala değil ibadet yerine olduğunu bu kapsamda şikâyetçi olacaklarını söyledi.

SAT-7 TÜRK’ten Seyfi Genç’in haberine göre Pıçaklar, bu kişilerin son zamanlarda sıklıkla gelmeye başladığını belirterek, “Son zamanlarda müptezel, sarhoş tipler gelip rahatsızlık verip gidiyorlar. Birileri bir yerden düğmeye başmış gibi son zamanlarda sıkça olmaya başladı. 10 gün önce de benzer bir saldırı girişimi olmuştu. Sonuç alamadığımızdan şikâyetçi olmuyorduk ama artık şikâyetçi olacağız” dedi. 

Samsun’da bulunan Agape Kilisesi’ne geçtiğimiz yılın Mayıs ayında eli sopalı bir kişi saldırdı. Kilise görevlilerine hakaret ettiği belirtilen saldırgan hakkında polis yasal işlem başlatmamıştı.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

hakk tecelli edicek suclular cezasini cekicek