Sahile vuran gizemli yaratık

Amerika'nın New York şehrinde sahile vuran ne olduğu anlaşılamayan 'yaratık' korku yarattı...

 Sahile vuran gizemli yaratık
Amerika'nın New York eyaletinde Brooklyn Köprüsü altında görüntülenen canlı görenleri dehşete düşürdü. İlk bakıldığında ne olduğu tam olarak anlaşılamayan 'yaratık' korku yarattı.

Sahile vuran yaratığın haberi yayıldıkça bilim adamları da olayla ilgilenmeye başladı. Amatör bir fotoğrafçı tespit edilen canlının hemen fotoğrafları çekildi ve yetkili birimlere haber verildi. Fotoğraflanan canlı Amerikan basınının da ilgisini çekmişe benziyor.
"KÖPEK OLMA İHTİMALİ YÜKSEK"
Sahildeki canlının cesedini inceleyen uzmanlar, hayvanın türünün ne olduğunu anlayamadı. Yaptıkları araştırmalar sonucunda sıçan, köpek ve domuz vücuduna benzerlikler gösteren


 yaratık medyanın da ilgisini çekmiş durumda. 

Her ne kadar halk endişe duysa da, Cornell Üniversitesi'nin profesörlerinden Paul Curtis'e göre, gizemli yaratığın küçük bir köpek olma ihtimali çok büyük. Curtis, köpeğin kazayla suya düşerek boğulduğunu ve uzun süre suyun altında kalmanın da etkisiyle şiştiğini düşünüyor. Her ne kadar bu açıklama mantıklı gelse de halk bir süre daha 'gizemli yaratık' efsanesini yaşatacak gibi.

BENZER OLAY DAHA ÖNCE DE OLDU
Benzer bir olayı 2008 yılında da yaşayan New Yorklular, şimdi bu yaratıklardan daha fazlasının oldupunu düşünerek endişe duyuyorlar. (haberler.com)
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2012, 22:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER