Mustafa Ceceli ve Cengiz Semercioğlu ifade verecek

Sinem Gedik ve İntizar'ın özel hayatlarının gizliliğini ihlal eden görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldı.

Mustafa Ceceli ve Cengiz Semercioğlu ifade verecek

Eski eşi Sinem Gedik’in gizli kamera ile çekilmiş görüntülerini velayet davası dosyasına koyan bu görüntüleri medyaya sızdırdığı iddia edilen şarkıcı Mustafa Ceceli ile görüntülerin haberini yapan gazeteci Cengiz Semercioğlu “şüpheli” sıfatıyla ifade verecek.

Habertürk'ün Yasemin Güneri'nin Show TV'de yer alan haberinden aktardığına göre, Sinem Gedik’in yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde savcı, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçunu işledikleri iddiasıyla Ceceli ve Semercioğlu'nu sorgulayacak.

Türk Ceza Kanunu’nun 136. maddesine göre 6 yıla kadar hapis cezasını gerektiren suça ilişkin öncelikle Mustafa Ceceli ve Cengiz Semercioğlu ifade verecek. Sinem Gedik’in, Mustafa Ceceli ve Cengiz Semercioğlu dışında yaklaşık 10 kişiden daha şikayetçi olunduğu öğrenildi.

YARGITAY'IN EMSAL KARARI VAR

Çocuğunun velayetini almak için dava açan Mustafa Ceceli’nin dava dosyasına eklediği eski eşi Sinem Gedik ve şarkıcı İntizar’ın görüntülerinin velayet davasını nasıl etkileyeceği ise henüz bilinmiyor. Yargıtay, “özel hayatın gizliliğini ihlal” konusunda verdiği emsal kararda, mahkemeye delil olarak sunulan gizli görüntülerin evlilik birliği içerisinde çekilmiş olması gerektiğini dile getirmişti. Gizli kamera kayıtları, boşandıktan sonra çekildiyse ve delil olarak sunuluyorsa, bu görüntülerin delil olup olmayacağı da verilecek karar sonrası yeni bir tartışma yaratacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 11:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER