Meteoroloji'den üç bölge için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın bazı bölgelerde yağış beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji'den üç bölge için sağanak uyarısı

Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’de, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı duyuruldu.

Genel Müdürlüğün tahminlerine göre, yarın ülkenin batı, iç ve kuzeydoğu kesimleriyle Doğu Akdeniz parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, Osmaniye, Ankara, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Adana, Maraş, Hatay, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Antalya ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi’nde rüzgar, Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3-5, Doğu Karadeniz’e kuzey ve kuzeybatıdan 2-4 kuvvetinde, dalga boyu 0.5-2 metre olacak. Rüzgarın 3-5 kuvvetinde olacağı Marmara Bölgesi’nde, dalga boyu 1-2 metreyi bulacak. Ege Bölgesi’nde ise rüzgar, Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4-6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 2-4, kuzeyinde de 3-5 kuvvetinde esecek. Dalga boyu 1-2.5 metre arasında gerçekleşecek. Akdeniz Bölgesi’nde rüzgar, batı ve güneybatıdan 2-4 kuvvetinde esecek. Dalga boyu ise 0.5-1.5 metre arasında değişecek. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER