'Kurban derileri IŞİD'e gidiyor' kavgası

Deri toplamak isteyen Mustazaflar Derneği üyelerine tepki...

'Kurban derileri IŞİD'e gidiyor' kavgası

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, kurban derilerinin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adına toplandığı iddiası üzerine çıkan kavgada 6 kişi yaralandı. Deri toplamak isteyen kişiler mahalleden kovuldu.

Tozkoparan Zahit Mahallesi'nde Mustazaflar Derneği üyeleri Tarsus Kaymakamlığı'ndan kurban derisi toplama yetkisi aldıklarını öne sürerek mahallede kurban derisi toplamak isteyince, bölgede yaşayan bir grup tepki gösterdi.

Bu kişilerin Mustazaflar üyelerinin mahalleden çıkmalarını istemesi üzerine iki grup arasında başlayan tartışma büyüyerek taşlı ve sopalı kavgaya dönüştü. Olaylar büyüdü, mahalle savaş alanına döndü. Bunun üzerine sevk edilen çok sayıda polis kavgaya biber gaz ve TOMA ile müdahale etti.

Taşların atıldığı olaylarda 6 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar, ambulans ile çeşitli hastanelere kaldırıldı. Polisin yaklaşık 1 saat süren müdahalesi sonucu Mustazaflar Derneği üyeleri mahalleden çıkartılınca gerginlik bastırıldı. Polis mahallede aldığı yoğun güvenlik önlemleri devam ediyor.  

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 18:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ypg
Ypg - 6 yıl Önce

O isid alçaklarına derileri sakın sakın vermeyelim verdirmeyelim ey kurd halkı devrim yakındır

SIRADAKİ HABER