Kıraç: Ben vatanseverim, İngilizce eğitim kalkmalı

Şarkıcı Kıraç, Türkiye'de İngilizce eğitimine son verilmesi gerektiğini savundu

Kıraç: Ben vatanseverim, İngilizce eğitim kalkmalı

Şarkıcı Kıraç, kendisinin bir vatansever olduğu görüşünü dile getirirken Türkiye'de İngilizce eğitim verilmemesi gerektiğini öne sürdü. Kıraç'ın iddiasına göre İngilizce eğitim "Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor."

Özlem Avcı'ya konuşan Kıraç'ın Sabah gazetesinde yer alan açıklamalarının bir bölümü şöyle: 
Dünya ve hayatla ilgili kaygılarım var. Çocuklarım okulda İngilizce sıkıntısı yaşıyorlar. O dili zorla öğretmeye çalışıyorlar. Çok çalışkanlar ama İngilizce dersinde mutsuzlar.

Türkiye'de İngilizce eğitime son verilmeli. Bazı anne-babalar İngilizce öğrenilmesini bir numaralı eğitim olarak görüyor. İngilizce eğitim, Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor.

Ben vatanseverim. Bütün ideolojilerimizi bir tarafa bırakıp vatansever olmamız ve vatanımıza kitlenmemiz gerekiyor. Türkiye bir şekilde Amerikan hegemonyasından kurtulmalı.

Tam bağımsız bir ülke olmak zorundayız. Amerika bir şirket devleti; dünyayı şirket gibi yönetmek istiyor. Türkiye her yönden kendine yetebilir hale gelmelidir.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 23:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf De
Yusuf De - 1 yıl Önce

Allah akıl fikir versin mi desem? Ne desem bilemiyorum.. Ağlamak mı, gülmek mi lazım, onuda bilemiyorum. Traştan sonra yüze sürülen krem, bazılarının kafa tasındaki beyinden daha fazla..

SIRADAKİ HABER