Kadıköy'ün boğası Lazio renklerine boyandı

UEFA Kupası'nda bugün oynanacak Fenerbahçe-Lazio maçı öncesi, boğanın üzerine 'Lazio' da yazıldı...

Kadıköy'ün boğası Lazio renklerine boyandı

Kadıköy Altıyoldaki 'Boğa' heykeli bugün yapılacak olan Lazio- Fenerbahçe maçı öncesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından mavi-beyaza boyanarak üzerine "Lazio" yazıldı.

Boğa heykeli belediye ekipleri tarafından kısa sürede temizlenerek eski haline getirildi.

Radikal'de yer verilen habere göre, UEFA Kupası'da bu akşam İtalya'da oynanacak Lazio-Fenerbahçe maçı öncesinde Altıyol'da bulunan 'Boğa' heykeli, gece kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine Lazio yazılarak bu takımın renkleri olan mavi-beyaza boyandı.

Sabah işe giden vatandaşların haber vermesi üzerine Kadıköy Belediyesi temizlik ekipleri kısa sürede heykelin yanına gelerek üzerindeki boyaları ve yazıyı temizledi. Heykelin bulunduğu yerin karşısında bulunan bir esnaf "Geceden olmuş. Boğa'nın üzerinde lacivert-bayaz Lazio yazıyordu. Belediyenin ekipleri sabah gelip sildiler. Alışkınız bunlara büyük ihtimalle Galatasaraylılar yapmıştır. Ben de Galatasaraylıyım. Real Madrid maçı öncesinde de 'Hala Real Madrid' yazıyordu" diye konuştu. UEFA kupasındaki İstanbul'daki ilk maçı 2-0 alan Fenerbahçe bu gün yarıfinal biletini almak için Lazio ile karşı karşıya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 19:51
YORUM EKLE