İzmir Karabağlar’da polis çöp konteynerlerini kaldırdı

Karabağlar’da çöp konteynerleri eylemler sırasında göstericiler tarafından yol kapatmak için kullanıldığı iddiasıyla İzmir Emniyet Müdürlüğü'nce kaldırıldı

İzmir Karabağlar’da polis çöp konteynerlerini kaldırdı

İzmir'de Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerden biri olan Karabağlar Abdi İpekçi Mahallesi'ndeki çöp konteynerleri yapılan protesto eylemlerinde göstericilerce yol kapatmak için kullanıldığı gerekçesiyle İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bulundukları yerden kaldırıldı. 

DİHA'nın haberine göre, çöp konteynerlerinin kaldırılması yüzden çöplerini yol kenarına atmak zorunda kalan mahalle sakinleri, Emniyet'e tepki gösterdi. 

Evinin dibindeki çöp konteynerinin götürülmesine tepki gösteren Fatma Rahat isimli yurttaş, etrafa atılan çöp kokusunun evine kadar geldiğini söyledi. Metropollerde Kürt halkının üzerinde her türlü baskının olduğunu dile getiren Rahat, "Mahalledeki çöp tenekelerinin bile götürmesini bize ne kadar öfkeyle baktıklarını bir göstergesidir" dedi.

Polislerin gelip gençleri kışkırttığını belirten Ali Kaya isimli yurttaş da polisi mahallenin huzurunu kaçırtmakla suçladı.

(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 10:18
YORUM EKLE