IŞİD'in, Türk diplomatlar karşılığında ağır silah istediği iddia edildi

Türkiye'den silah mı istediler...

IŞİD'in, Türk diplomatlar karşılığında ağır silah istediği iddia edildi

IŞİD’in 10 Haziran’da Türkiye’nin Musul Başkonsolonsluğunu basarak rehin aldığı diplomatları Suriye’nin Reqa kentine götürdüğü iddia edildi.

basnews.com'da yer alan haberde IŞİD'in ağır silah karşılığında rehineleri serbest bırakmayı planladığı iddialarına yer verildi.

Haberde şu ifadelere yer verildi: Basnews’e konuşan ve olayın başlangıcından itibaren rehinelerin durumunu yakından takip eden bir kaynak IŞİD’in elindeki tüm rehineleri Reqa kentine götürdüğünü ve Türkiye yetkilileri ile pazarlık içinde olduğunu iddia etti. Kaynak IŞİD’in, aralarında Musul Başkonsolonsu Öztürk Yılmaz’ın da bulunduğu diplomatlar karşılığında Türkiye’den ağır silah istediğini belirtti.

Basnews daha önce de rehin tutulan diplomatların gruplar halinde ayrı tutulduklarını ve bazılarının Suriye’ye geçirildiğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
baran
baran - 4 yıl Önce

...dünyanin neresindekfasi cizik insanligini yitirmis biri varsa kürt halki saldirtiriyorlar,isidin kalici olacagini sanmiyoum ama tahribati büyük olabilir.isid tereoristleri hertürlü savas silahini kullana bilyior,yani bu is daha önceden tezgahlanmis gibi gözüküyor.türkiyeden kafasi kirik kürt düsmani korkut eken gibi özel harbcilerin bu isid savasinin icinde olabilirler,bu zamanla netlesecektir.hatta kacirilan konsolosluklardanda isid la calismalari mümkündür.