'Evde hizmetçilik et' dediği eşine 80 bin TL tazminat ödeyecek

D.S., 28 yıllık eşinin kötü davrandığını, hakaret ettiğini söyleyerek boşanma davası açtı

'Evde hizmetçilik et' dediği eşine 80 bin TL tazminat ödeyecek

İstanbul'da yaşayan D.S. isimli kadın, 28 yıllık eşinin kendisine sürekli olarak kötü davrandığını, şiddet uyguladığını, hakaret edip “Seni eşim olarak görmüyorum. Bu evde ye, iç, yat, hizmetçilik et” dediğini belirterek boşanma davası açtı.

İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında kadın, yıllarca eşinin her türlü hakaretine, baskısına ve şiddetine rağmen evliliğine sahip çıktığını ancak dayanacak gücünün kalmadığını belirterek, 150 bin TL maddi ve manevi tazminat ve bin TL nafaka talep etti.

80 BİN TL TAZMİNAT VE 250 TL NAFAKA

Davalı eş K.S., eşinin talep ettiği nafaka ve tazminatın reddine karar verilmesini istedi. Gazete Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre mahkeme, davalı kocanın sadakat yükümlülüğünü ihlal ettiğini, uzun süre evden ayrılıp gelmediğini, bunun sebebini kabul edilir şekilde açıklayamadığını ifade etti.

Davacı kadının da kocasına hakaret içeren sözler kullandığını kaydeden mahkeme, kocanın ağır kusurlu, davacı kadının da az kusurlu olduğuna hükmetti. Mahkeme, davalı kocanın 80 bin TL maddi ve manevi tazminat ile 250 TL nafaka vermesine hükmederek çifti boşadı.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2017, 22:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER