Demirtaş'ın TBB ziyareti: Avukatın giremediği yere kedi giriyor

Demirtaş, "Baroların sandığı sahip çıkması gerek. Avukatın giremediği yere kediler giriyor." dedi..

Demirtaş'ın TBB ziyareti: Avukatın giremediği yere kedi giriyor

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye Baralor Birliği ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası olası Türkiye perspektifini karşılıklı değerlendirdik.Baroların sandığı sahip çıkması gerek. Avukatın giremediği yere kediler giriyor." dedi.

"KENDİMİ EVİMDE HİSSEDİYORUM"

Demirtaş, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Avukat olarak kendisini evinde hissettiğini belirten Demirtaş, hukukun üstün olacağı yönetim tarzını önemsediklerini söyledi. Yeni seçilecek cumhurbaşkanının korkuları azaltması gerektiğini dile getiren Demirtaş, seçim yarışının gayri adil devam ettiğini vurguladı.

"AVUKATIN GİREMEDİĞİ YERE KEDİ GİRİYOR"

Demirtaş, baroların sandığı sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, "Avukatın girmediği yerlere kediler giriyor" diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere 30 Mart seçimlerinde Enerji Bakanı elektirk kesintisi yaşanan bölgelerden biri için, "Arkadaşlar yapacağımız bir şey yok trafoya kedi girmiş." açıklaması yapmış ve gündem bir anda değişmişti. Sosyal medyada "Kedi girmiş" olayları günlerce konuşulmuştu.

"CUMHURBAŞKANI 76 MİLYONU KUÇAKLAMALI"

TBB Başkanı Feyzioğlu da cumhurbaşkanının eşit yurttaşlık temelinde 76 milyonu temsil etmesi ve kucaklaması gerektiğini belirtti.

Etnik köken, din, mezhep, dil, cinsiyet ve bölge ayrımcılığını da reddetmesi gerektiğine dikkati çeken Feyzioğlu, "Halen ülkemizde kişi ve kurumlar arasında yaşanan kopukluğun giderilmesini sağlayacak, yıkıcı çatışmalara son verecek birleştirici ve uzlaştırıcı bir cumhurbaşkanına acilen ihtiyaç duyulmaktadır" ifadesini kullandı.

Feyzioğlu, Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığına aday olmasını, ülkenin birliği ve geleceği açısından önemli bulduğunu da kaydetti. (haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 14:56
YORUM EKLE