Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan Yargıtay üyesi, "FETÖ'nün yargı ve bürokrasideki yerini  Hak-Yol ve Menzil tarikatının doldurduğunu" öne sürdü. “Hak-Yol yargıda egemenliğini ilan etti. HSK ve Danıştay'ı kontrol ediyor. Adalet Bakanlığı ve Yargıtay'da hayli etkin. Üye sayılarının bin civarında olduğu tahmin ediliyor” Yargıtay üyesi, söz konusu durumu Cumhurbaşkanlığı’na ve Adalet Bakanlığına ilettiğini ancak sonucun 'hiç' olduğunu ifade etti.

'NE KADAR DELİL OLURSA OLSUN, CEMAATİN ADAMIYSA DOKUNAMIYORSUNUZ'

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, ismini vermediği Yargıtay üyesini anlatımlarını şöyle aktardı: "17-25 Aralık'a kadar Hak-Yol'u duymazdık. 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ operasyon yemeye başlayınca dibine kadar bu örgütle hareket edenler 'Bizler Hak-Yol yurtlarında kalmıştık' demeye başladı. Ne kadar delil olursa olsun bir cemaatin adamıysa dokunamıyorsunuz."

'ATAMALARA MÜDAHALE EDİLİYOR'

Yargıdaki her tarikat ve cemaatin kendi WhatsApp grubu olduğunu ve buralarda haremlik-selamlık toplantı yapıldığını söyleyen Yargıtay üyesi, “Atamalara müdahale ediliyor. Devlete değil, kendi çıkarları için çalışıyorlar" dedi.