Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'ya tebrik ziyaretinde bulundu

Seçimlerin ardından belediye hizmetlerini kaldığı yerden devam ettiren Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Vali Mustafa Cahit Kıraç ve Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü'nün tebriklerini kabul etti. 

Kışanak, önemli bir kentte önemli ve zor görevlerin sorumluluğunu üstlenen kişiler olarak hem görevlerini yapacaklarını hem de birlikte daha iyi şeyler yapabilmenin imkanlarını değerlendireceklerini söyledi.

Kışanak, "Siyasetin, yönetimin nezaketi çerçevesinde kentimizin çıkarları doğrultusunda birlikte çalışma yürüteceğimize inanıyorum. Sizlerin de katkınızı, desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum" dedi.

Diyarbakır'ın son derece önemli ve güçlü potansiyeli olan bir kent olduğunu belirten Kışanak, "Eğer bizler gerekli katkıyı yaparsak, gerekli hizmeti ortaya koyabilirsek Diyarbakır şaha kalkabilecek bir kent. Bizler de bunun çabası, gayreti içerisinde olacağız. Bu ziyaretinizi de bu çalışmaların bir adımı olarak görüyoruz" diye konuştu.

Vali Mustafa Cahit Kıraç ise hem eşbaşkanları kutlayarak, "Hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Diyarbakır'ın bölgenin dinamik yapısı, 2 milyona ulaşan nüfusuyla, arkasında 12 bin yıllık bir tarih, 5 bin yıllık surları olan huzur dolu bir şehir olduğunu söyleyen Kıraç, şöyle konuştu: "Bu kentin başta kültür varlıkları olmak üzere doğal yapısını koruyarak, geliştirerek, bundan sonraki nesillere onlardan aldığımız emaneti bırakmak için Büyükşehir Belediyemizle müşterek hareket etmek zorundayız." (ANF)