Urfa'da, Binicil aşireti mensubu 5 bin kişi kıl çadırda birlikte yemek yedi ve seçimlerde AKP'yi destekleme kararı aldı.

Yaklaşan yerel seçimleri öncesinde saflarını belirmek isteyen Binicil aşireti mensubu yaklaşık 5 bin kişi Eyyübiye Mahallesi'ndeki boş alanda kurulan çadırlarda toplandı. AKP Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç'in de katıldığı toplantıda konuşan aşiretin ileri gelenlerinden Hacı Abut Acar, "Aşiret olarak kendi aramızda değerlendirme yaptık ve çoğunluğun kararıyla seçimlerde AK Parti ve adaylarını desteklemeyi uygun gördük. Ortak kararın ardından bu mutlu günümüzde aşiret üyelerimize şeref yemeği verdik" dedi.

Yemeğe katılan aşiret üyelerine konuşan Celalettin Güvenç ise kendilerine destek verenlere teşekkür etti ve seçilmesi durumunda kenti daha iyi noktalara taşıma sözü verdi.

Urfa'da BDP'nin Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir, Diyarbakır'dan sonra Urfa'da da uzun yıllar Belediye Başkanlığı görevini yapmak istiyor..