Perdenin Önü Arkası programında konuşan Zafer Partisi lideri, eski genel başkanı hakkındaki sözleri özenle seçtiği görüldü.

Özdağ, Bahçeli'nin adaylık konuşmasını kendisinin yazdığını belirterek, "Meşrebim çok açıktır. Sayın Bahçeli meşrebi bulanık kişiyi 2 dönem vekil yapmaz" dedi.

“BEN ÜMİT ÖZDAĞ, SAYIN BAHÇELİ'NİN ADAYLIK KONUŞMASINI YAZAN KİŞİYİM”

Ümit Özdağ, "Meşrebi bulanık demez benle ilgili. Dememesi gerekir. Çünkü ben Ümit Özdağ, Sayın Bahçeli'nin adaylık konuşmasını yazan kişiyim. Babam rahmetli olmadan ağır beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda yatarken ziyaret etmesine izin verilen iki kişi var. Biri benim diğeri Bahçeli. Meşrebim çok açıktır. Sayın Bahçeli meşrebi bulanık kişiyi iki dönem vekil yapmaz" dedi.

Aslında bu sözlerle bir tarihsel gerçek de ortaya çıkmış oldu.

BAHÇELİ'Yİ BAŞBUĞLUĞA TAŞIYAN TARİHİ KURULTAYDA NE OLMUŞTU?

Alparslan Türkeş'in ölümünden sonra yapılan ilk kurultayda (18 Mayıs 1997) altı aday yarışmış ve Tuğrul Türkeş ilk turda en fazla oyu almış olsa da Devlet Bahçeli'nin ardında kalan dört aday Ramiz Ongun, İbrahim Çiftçi, Muharrem Semsek ve Enis Öksüz'ün Bahçeli lehine çekilmeleri üzerine salon karışmıştı.

Bu sırada kürsüye çıkan ve Tuğrul Türkeş'i destekleyen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu'nun ''Yaşasın hainler için illegalite'' şeklindeki sözleri aylarca konuşulmuştu. 6 Temmuz 1997'de yapılan 5. kurultayla oylarının yüzde 59'unu alan Bahçeli, 25 yıldır MHP'nin tartışılmaz lideri.

Özdağ dün Halk TV'de Bahçeli'ye MHP liderliğini açan kongre konuşmasını kendisinin yazmış olduğunu ilk kez açıklamış oldu.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Aralarındaki hukukun en az 25 yıllık olduğu mesajını veren Ümit Özdağ'ın bu sözlerine karşın Bahçeli dün yaptığı açıklamada Soylu'ya sahip çıkarak şu mesajları paylaşmıştı:

"Türkiye'miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin. Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır."

Kaynak: Gerçek Gündem