Uzman uyardı: Markette satılan süt ürünlerinde ‘taban’ ve ‘tavan’ hırsızlığı Uzman uyardı: Markette satılan süt ürünlerinde ‘taban’ ve ‘tavan’ hırsızlığı

Kahramanmaraş'ta iki hafta önce meydana 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), bölgeye 15 bin Kur'an-ı Kerim gönderdi.

Şanlıurfa’da depremzedelerle ve din görevlileriyle bir araya geldikten sonra açıklamada bulunan vakfın Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, "Deprem bölgesinden çok sayıda Kur'an-ı Kerim talebi oldu. 'Mezarlıkta çadırda ölmüşlerime Kur'an-ı Kerim okumak istiyorum' şeklinde. Acilen bölgeye 15 bin Kur-an-ı Kerim gönderdik. Halen de şu anda yeni basımlar yapılıyor" dedi.

'HER ÇOCUĞUN ELİNDE OLMASI İÇİN GAYRET EDİYORUZ'

Bölgeye daha çok Kur'an-ı Kerim ve dini içerikli çocuk kitapları göndereceklerini belirten Açık, "Çocuklarımızın kitaplarının da bir kısmı bölgeye ulaştı. Biz mutlaka her çocuğun elinde çocuk kitabı olması için gayret ediyoruz" diye konuştu.

BÖLGEDE 'MANEVİ REHBERLİK' ÇALIŞMASI

Bölgede 'manevi rehberlik' yapacak din görevlilerinin de olduğunu belirten Açık, şunları söyledi:

"Bölgeye artık manevi rehberlerimiz gitmeye başladı. Vatandaşımızın manevi anlamda bir çok soruları oluyor. Hatta bir çoklarının dertlerini dinleyecek insanlara ihtiyacı var. Diyanetimiz depremin ilk anlardan itibaren bölgede depremzedelerimize yardımcı olmaya çalışıyor. Tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun."