Kayyum Münir Karaloğlu tarafından istifası istenen Mehmet Kesen’in yerine Buğday’ın atandığı ve kayyumun bu atamayı merkeze çekilmeden üç gün önce yaptığı belirtildi.

TÜGVA, devlette kadrolaşma, haksız kazanç, kamu malını istediği gibi kullanma, kamu görevlilerine baskı yapma ve torpil iddialarıyla gündemden düşmezken, göreve getirilen TÜGVA İl Temsilcisi Buğday, çalışmalarından kaynaklı göreve getirildiğini iddia etti.

Buğday, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 

"20 yıldır farklı STK’larda görev yapıyorum. Gençlik çalışmaları yürüterek bugüne kadar gençlere faydalı olmak için çalıştım. Bu göreve TÜGVA il temsilcisi olduğum için değil, yaptığım faydalı çalışmaların fark edilmesi neticesinde atandım. Ben bu görevi kabul etmiyordum, vakıf işi gönüllülük işidir. Vakıf işi Allah’ın rızasını gözeterek yapılan bir iştir. Ben sırf daire başkanı oldum diye vakıf zarar görürse, oradaki bir sürü yetimin, mazlumun ve gönüllünün göreceği zararın hesabını kimse ödeyemez. Ben bu yetimlerin hakkını kimseye yedirmem. Ben 10 aydır TÜGVA il temsilciliği görevini yapıyorum. Benden önce daire başkanlığı yapan Mehmet Kesen zaten geçici olarak görev yapıyordu."

Kaynak: Mezopotamya Ajansı