Genelkurmay başkanlığı, kuvvet komutanlıklarına gönderdiği yazıda, isteyen kadın subay ve astsubayların başörtüsü takabileceğini bildirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) başörtüsü serbestisi başladı. Milli Savunma Bakanlığı'nca yapılan düzenlemeyle birlikte, Genelkurmay karargâhı, kuvvet komutanlıkları ve bağlı birliklerde görev yapan kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek.

Düzenlemenin sadece muvazzaf personeli kapsamadığı, isteyen askeri öğrencileri de başörtüsü takabileceği belirtildi.

Gözden kaçırmayın

Hindistan ve Bangladeş'te sel felaketi: Milyonlarca kişi risk altında Hindistan ve Bangladeş'te sel felaketi: Milyonlarca kişi risk altında

Milli Savunma Bakanlığı'nun kuvvet komutanlıklarına gönderdiği talimata göre, kadın muvazzaf personel ve askeri öğrencilerden isteyenler üniforma rengine uygun renkte ve yüzleri görünecek şekilde şapka, bere ve keplerinin altına başörtüsü takabilecek.

YASAK, TSK BÜNYESİNDEKİ SİVİL MEMURLAR İÇİN GETİRLMİŞTİ 

1982 yılında çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğin 6. maddesi geçtiğimiz aylarda değiştirilmişti. Yönetmelik değişikliğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda çalışan kadınların, işe başörtüsüyle gidebilmesinin yolu açılmıştı.