Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından dün İstanbul Kartal'da "Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme! Şimdi sosyalizm zamanı" sloganıyla düzenlenen mitinge katılan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, saldırıya uğradı. 

Aktarılan bilgilere göre, mitinge katılan Orhan Aydın, miting saatinden önce alanın yakınında bir kafede oturdu. Daha sonra tuvalete giden Aydın, burada saldırıya uğradı. Saldırıyı sosyal medya hesabından duyuran TKP "Miting günü Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleşçe saldırının hesabını soracağız. Yoldaşımızın sağlık durumu iyi ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatıldı. Gericilere asla boyun eğmeyeceğiz!" açıklamasında bulundu. 

Orhan Aydın da saldırıya sosyal medya hesabından tepki göstererek, "Adaletin olmadığı yerde meydan çetelere, mafya bozuntularına, eli kanlı faşist katillere kalır. Gazetecilere yapılan saldırılardan sonra dün bana Kartal'da yapılan alçaklık tam da budur. Susup teslim olacağımızı bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyorlar" yazdı. 

'YAKIN TARİHTE GAZETECİLERE YAPILANLAR, ŞİMDİ SANATÇILARA DA YAPILIYOR'

Olay anına ve sonrasına ilişkin TELE 1’e konuşan Aydın, “Polisin bulgularına göre, planlı bir saldırı var. Şahsın daha önce de miting alanının çevresinde dolaşarak beni takip ettiği anlaşıldı” dedi.

Sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Aydın, gözünde morluk ve yüzünün belli bölgelerinde çatlak oluştuğunu belirtti. Geceyi hastanede geçirdiğini söyleyen sanatçı, “Alçakça bir saldırıya uğradım. Bir ülkede eğer adalet yoksa, meydan eli kanlı faşistlere bırakılıyorsa olacak budur. Yakın tarihte gazetecilere yapılanlar, şimdi biz sanatçılara da yapılıyor. Teslim olacağımı düşünenler varsa, yanılıyorlar” ifadelerini kullandı. 

Saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor.