CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Altılı Masa'nın dokuz ana başlıkta sürdürdüğünü çalışmalarını aralık sonu veya ocak başında tamamlamayı planladığını belirterek, "cumhurbaşkanı adayı da aynı dönemde açıklanacak" dedi. 

tv100’de konuk olduğu programda konuşan Tezcan, "Altılı Masa'nın adayı ne zaman açıklanacak" sorusuna yanıt verdi. Altılı Masa'nın çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Tezcan, "Adaylık açıklamasından önce ortak politikaları belirleyecek ortak komisyon var. Dokuz ana başlıkta 72 alt başlıkta çalışmalarını sürdürüyorlar. Aralık ayı sonu veya ocak ayı başında tamamlamayı planlıyorlar Cumhurbaşkanı adayı da aynı dönemde açıklanacak" ifadesini kullandı.

Tezcan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Genel başkanın dönüp kendi ülkesindeki mahkemeler karar vermedi, duruşma var diye yargılanması, ipe çekilmesi doğru olmaz. 3 saatlik yol, çıktı geldi. Ben, bu mesele üzerinden yaratılan duygusal tepkiyi anlıyorum. Buradan genel başkana yönelik bir sonuç çıkarma doğru değil. Ana muhalefet lideri, sağ duyulu, suhuletle ve ciddiyetle hareket etmesi gerekir.

8 aylık Helen bebek, 68 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı 8 aylık Helen bebek, 68 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

"ALTILI MASA KİMİ ADAY GÖSTERSE KAZANIR"

Altılı Masa, kimi aday gösterirse kazanır. Altılı Masa kararını verir, planını yapar. HDP'nin oyları önemli. Bunu reddetmek doğru değildir. Altılı Masa aday belirlerken Türkiye'nin bütün hassasiyetlerini dikkate almak zorundadır ve alacaktır.

"İMAMOĞLU, GENÇ VE DİNAMİK BİR SİYASETÇİDİR"

( Ekrem İmamoğlu aday olacak mı? sorusu) Ben bunu söylemeye mezun değilim. Bunu söylemeye kimse mezun değil. 2024'e kadar görevinin başında. ' Ekrem İmamoğlu kesin aday değil mi?' cumhurbaşkanı adayını Altılı Masa belirleyecektir sözüne dönüp başka bir şey söylemektir. Ekrem İmamoğlu genç, dinamik bir siyasetçidir. Bu kanallar, İmamoğlu'nun siyaset yapmasını hiçbir şekilde engelleyemez.

"CHP CAMİASI BUNDAN RAHATSIZDIR"

Tam tersine büyüterek çıkar. İmamoğlu'nu iki kere daha büyütür. Bundan ne genel başkan ne de CHP camiası rahatsızdır. Bizim rahatsızlığımız iki kere seçim kazanmış belediye başkanımıza kurulan tezgahtır. Mansur Bey'in de, Ekrem Bey'in de söylediği şey; 'Belediyemize hizmet etmek istiyoruz'. 50 sefer İmamoğlu bunu söyledi ama bu sözü değil de mutlaka İmamoğlu'nun adaylığını çağrıştırabilecek satır arası sözler aranıyor."