Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Zafer Partisi'ne geçeceği iddialarını yalanladı. Özcan, "48 yaşındayım şu an 26 yılımı verdim, gidecek başka yerim yok. Burası CHP, benim evim, birçok MYK üyesinden daha uzun süredir partiye hizmet eden birisiyim" dedi.

Partisi tarafından kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yazılı savunmasını verdi.

Kendisi hakkındaki kararın bir an önce verilmesini istediğini belirten Özcan, Zafer Partisi'ne geçeceği iddiasını da yalanladı.

HaberTürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre, Özcan, ”Kararın askıda kalmasının ne bana ne de partime bir faydası yok. Kararın mümkünse 25 Temmuz'da yani aynı gün verilmesini istiyorum" dedi.

CHP'den ihracı halinde Zafer Partisi'ne geçeceği yönündeki iddiaları da yalanlayan Tanju Özcan, "Ben CHP'liyim, hukuken bağım kopsa da ben 22 yaşından bu yana parti içindeyim. Gençlik kolu başkanlığı yaptım, 48 yaşındayım şu an 26 yılımı verdim, gidecek başka yerim yok. Burası, CHP benim evim birçok MYK üyesinden daha uzun süredir partiye hizmet eden birisiyim" ifadelerini kullandı.

Sığınmacılara yönelik kararları tartışma konusu olan Tanju Özcan, bayramda Urfa, Mardin, Adıyaman ve Antep'e gittiğini söyledi. Orada çok sayıda HDP'li vatandaş ile karşılaştığını belirten Özcan, "Bana dedikleri 'Başkanım sığınmacılar konusunda dik duruyorsun, takdir ediyoruz' diyorlar" ifadelerini kullandı.