Taciz iddiasıyla yargılanan cami imamı emekli edildi

Elazığ Valiliği yetkilileri cami imamı olarak görev yapan H.K.'nın emekli edildiğini doğruladı.

Güncel 16.02.2021 - 08:59 16.02.2021 - 08:59

Elazığ’da cami imamı olarak görev yapan ve 16 yaşındaki Y.S’ye 6 yıl boyunca taciz ettiği iddiasıyla yargılanan 51 yaşındaki H.K., emekli edildi. Mağdur Y.S’nın avukatı Ali Aslan Emre ise, ”Davanın başlamasına yakın bir süreçte alelacele bir şekilde şüphelinin emekli edilmesi hukuken ve vicdanen doğru değil” dedi.

Elazığ'da 16 yaşındaki Y.S'ye 6 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan cami imamı H.K. geçtiğimiz kasım ayında Elazığ valiliği tarafından açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

'HUKUKEN VE VİCADANEN DOĞRU BİR KARAR DEĞİL'

Evren Demirdaş'ın Sözcü'de yer alan haberine göre, Cami imamı H.K.'nın emekli edilmesiyle ilgili konuşan Y.S'nın avukatı Ali Aslan Emre, şunları söyledi:

Şüpheli hakkında bir soruşturma süreci gerçekleşti iddianame hazırladı. İddianamede gerçekten hukuka ve hakkaniyete uygun bir iddianame bu süreçte idari yollardan bu kişinin açığa alınma sürecinin devam etmesi ve davanın o şekilde sonuçlanması gerekiyordu.

Davanın başlamasına yakın bir süreçte alelacele bir şekilde şüphelinin emekli edilmesi hukuken ve vicdanen doğru değil.
Burada ailenin bir mağduriyeti var bu mağduriyetin üstüne bir de bu şekilde hiçbir şey olmamış gibi ve yaptıklarının kendisine kar kalıyormuş gibi emekli olması ve emekli ikramiyesi alması son derece yanlış.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@