Gümüşlük Gençlikspor, sokak hayvanlarının zehirlenmesini protesto etti

Sokak hayvanlarının zehirlenmesine tepki gösterildi

Gümüşlük Gençlikspor, sokak hayvanlarının zehirlenmesini protesto etti

Gümüşlük Gençlikspor, sokak hayvanlarının zehirlenmesini protesto etmek amacıyla sahaya sokak köpeğiyle çıktı.

Gümüşlük'ü, Muğla 1. Amatör Küme A Grubu'nda temsil eden Gümüşlük Gençlikspor, Bodrum'un bir başka mahallesinden Bodrum Göltürkbüküspor'la Gümüşlük Stadı'nda karşı karşıya geldi.

Ev sahibi ekibin oyuncuları sahaya, "Bizi zehirlemeyin Gümüşlük'ün canı yanmasın" yazılı pankart ve zehirlenmekten kurtarılan "Tom" adlı köpekle çıktı. Bazı taraftarlar da "Hepimiz köpeğiz zehirlerle bitmeyiz" diye slogan atarak futbolculara destek verdi.

Muğla 1. Amatör Küme A Grubu'nda mücadele eden Gümüşlük Gençlikspor'un başkanlığını ünlü oyuncu Nejat İşler yaparken, basın sözcülüğünü yazar Akif Kurtuluş yapıyor. Kurtuluş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gümüşlük'te son beş yıldır hayvan zehirlenmelerinin azaldığını ancak zehirlenmeye devam edildiğini savunarak "Onların da en az bizim kadar Gümüşlüklü olduğunu düşünüyoruz. Onların da yaşama hakkının olduğuna inanıyoruz. Gümüşlük Gençlikspor olarak da bu konuda bir duyarlılık geliştirmeye çalıştık" dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Gümüşlük Mahallesi'nde hayvanseverler, sokak hayvanlarının kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürülmesine tepki göstermiş, zehirlendiği belirtilen "Tom" adlı bir köpek, müdahaleyle kurtarılmıştı.

Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayan ev sahibi Gümüşlük Gençlikspor, sahadan 2-0 galip ayrılarak taraftarına büyük sevinç yaşattı. Maçı izleyenler arasında kulüp başkanı Nejat İşler de vardı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 21:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER