Cizrespor'a edilen küfürler ayıklandı

‘Çirkin ve kötü’ tezahürat nedeniyle Utaş Uşakspor’a sadece 2 bin TL para cezası verildi

Cizrespor'a edilen küfürler ayıklandı

3. Lig ekiplerinden Cizrespor’un geçen hafta deplasmanda oynadığı müsabakada Utaş Uşakspor taraftarları tarafından Cizrespor aleyhine hakaret, tehdit, cinsel taciz içeren küfürlü ve siyasi tezahüratlar yapıldı. Ancak maçın gözlemcileri Necmi Kapar ve Ercan Tağ’ın Utaş Uşakspor’u taraftarların Cizrespor aleyhine küfürlerini ayıklayarak TFF’ye sevk ettiği ortaya çıktı.

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, ‘Çirkin ve kötü’ tezahürat nedeniyle Utaş Uşakspor’a sadece 2 bin TL para cezası verildi. Cizrespor Kulübü’nün ikinci Başkanı Maruf Sefinç, cezaya tepki gösterdi. Caydırıcı bir ceza verilmediğini belirten Sefinç, “Gittiğimiz deplasmanlarda bizi PKK’yla bağlantılı olmakla suçluyorlar. Bize ‘terörist’ sloganları atıyorlar. Ama bu kulüplere caydırıcı para cezaları verilmiyor. Eğer bunu biz yapmış olsaydık dünyanın cezasını yerdik” diyor.

Maçta kötü tezahüratları kayıt altına alıp kulüpleri disipline sevk eden TFF temsilcileri taraftarların Cizrespor aleyhine küfürlerini kayıt altına alırken siyasi tezahüratları ise kayıt altına almadı.

Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu)’na sevk edilen Utaş Uşakspor’a aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada aynı olayı ikinci kez gerçekleştirmesinden dolayı 2 bin TL para cezası verildi.

Geçtiğimiz sezon ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalan ve zor günler geçiren Cizrespor, kendilerine yönelik bu ithamların kabul edilmeyeceğini belirtiyor. İkinci Başkan Sefinç, “Her deplasmanda bizi suçlamaları ağır geliyor” diyerek şöyle konuştu:

“Federasyonda kimi arıyorsak bizi susturmaya çalışıyorlar. Aradığımız yetkililer yasal haklarımız için ‘evet haklısınız ama susun sesinizi çıkartmayın’ demek istiyor. Bu ülkede köle miyiz anlamadım? Eğer bize karşı ötekileştirme devam edecekse açık açık söylemeleri gerekiyor. Bize, ‘siz bu yarışta olmayın’ desinler ama terörle anmasınlar. Evimizde oynadığımız maçlarda TFF temsilcisi meydana gelen en küçük şeyi kayıt altına alıyor. Ama deplasmanda oynadığımız maçlarda sanki hak ediyormuşuz gibi bize karşı yapılan suçlamaları, siyasi tezahüratları kayıt altına almıyorlar. Bu müsabakada da yaşadıklarımızdan sonra federasyon temsilcisi müdürü arayıp maça temsilci olarak gönderilen kişinin bize itham edilen çirkin tezahüratları yazmadığını söyledim. Kendisi bana, ‘bizim temsilci olarak gönderdiğimiz kişi ne varsa, ne görürse yazar’ dedi.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 12:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER