22 yaşındaki futbolcuyu Bitcoin'le transfer ettiler

Dünyada Bitcoin’le yapılan ilk transfer

22 yaşındaki  futbolcuyu Bitcoin'le transfer ettiler

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde amatör lig takımlarından Harunustaspor, 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu’nu dijital para birimi Bitcoin karşılığında transfer etti.

Sakarya 1’inci Amatör Küme B Grubu’nda mücadele eden Harunustaspor, sezonun ikinci yarısı için, Karasu Kültürspor’dan Ömer Faruk Kıroğlu ile görüştü. Kulüp başkanı Haldun Şehit, Kıroğlu’na 2 bin TL değerindeki sanal para 0.0524 Bitcoin ve ayrıca 2 bin 500 TL teklif etti.

Toplam 4 bin 500 TL’lik teklifi kabul eden Kıroğlu, Harunustaspor’a sezon sonuna kadar imza attı. Futbolcunun transfer ücreti, adına açılan Bitcoin hesabına aktarılırken, 2 bin 500 TL ise peşin verildi.

Transferin, dünyada Bitcoin’le yapılan ilk transfer işlemi olduğunu belirten Haldun Şehit, “Ülkede ve dünyada ses getirmek adına yaptık. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda. Bu transfer bazında Türkiye’de hatta dünyada bir ilk oldu. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz” dedi.

Yeniliklere açık olduğunu dile getiren futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu ise, “Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER