Şort giyen Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa teşvit etmek" suçlaması ile tekrar yakalama kararı çıkarıtılmıştı

İstanbul Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun (35) ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ancak gelen yoğun tepkiler üzerine hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan Çakıroğlu, tekrar gözaltına alındı.

Ayşegül Terzi'nin şikâyeti üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Abdullah Çakıroğlu'nun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelinin emniyetteki ifadesinde, "Ben psikolojik tedavi görüyorum. Bir anda istem dışı tekme attım" dediği öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkarıldığı sırada basın mensuplarının sorularını, "Arkadaşlar her şey kontrol altında... Sıkıntı yok, gerekli izahatları yapacağım... Vandalların saldırısına uğradım, 20 tane solcu terörist bana saldırdı. Her şey islam hukukuna göre oldu" diyerek yanıtlayan Abdullah Çakıroğlu, Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.
 
Genç hemşireyi otobüste darp eden Abdullah Çakıroğlu, adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Çakıroğlu'nun sosyal medya sitesi Facebook üzerinden yaptığı paylaşımlar ortaya çıkmıştı. Bir Facebook sayfasından, "Açık gezen kadın karımdır" yazılı bir paylaşımı, kendi sayfasında paylaştığı görülen Çakıroğlu'nun, sıklıkla Menzil tarikatına ait sayfalardan paylaşımlar yaptığı da görülmüştü.

TEKRAR YAKALAMA KARARI

İstanbul Maslak'ta bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu (35) ifadesinin ardından serbest bırakılınca sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi. Bunun üzerine Abdullah Çakıroğlu hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı.

Twitter'da #ŞortunuGiySokağaÇık etiketi 1. sıraya yükselmiş, saldırganın serbest bırakılmasına yoğun tepki gösterilmişti.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Çakıroğlu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile "Halkı kin ve düşmanlığa teşvit etmek" suçlamasıyla ile tekrar yakalama kararı çıkarıtıldı.

YENİDEN GÖZALTINDA

DHA'nın haberine göre; polis ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda Abdullah Çakıroğlu, tekrar gözaltına alındı.