SOL Parti, HDP Genel Merkezi önündeki polis saldırısı ve HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın "Kes sesini, seni çivilerim" şeklinde tehdit edilmesine yönelik HDP'ye dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ankara'da 5 Mayıs Perşembe günü bir grup, HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakmak istemişti.

Burada bir şahıs, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ı "Kes sesini, seni çivilerim" diyerek tehdit etmişti. Yaşananlara tepki gösteren 8 HDP’li gözaltına alınmış, polis genel merkez binasına biber gazı sıkarak girmeye çalışmıştı.

'SALDIRILARA SON VERİN'

SOL Parti, yaşananlara ilişkin HDP'ye ziyarette bulundu. HDP'yi ziyaret eden heyet arasında SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyeleri İlknur Başer ile Önder İşleyen ve PM Üyesi Sercan Dede yer aldı.

SOL Parti'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Parti heyetimiz bugün HDP'ye dayanışma ziyaretinde bulundu. Faşist saldırı ve provokasyonlara karşı #OmuzOmuza" ifadeleri kullanıldı.

SOL Parti, yaşananlara ilişkin daha önce yaptığı açıklamada da şu ifadeleri kullanmıştı: "HDP'ye yönelik polis eliyle örgütlenmiş provokasyonu kınıyoruz. Kapatma davası ve provokasyonlarla sürdürülen siyaset yapma hakkında yönelik saldırılara son verin."