Antalya'da iki kez verdiği sokak röportajında iktidarı ve ekonomi politikalarını eleştirdiği için tutuklanan İsmail Demirbaş tahliye edildi.

Gözden kaçırmayın

Kanlı ay tutulması Brezilya'da gözlemlendi Kanlı ay tutulması Brezilya'da gözlemlendi

Antalya’da sokak röportajında ekonominin durumunu ve hükümeti eleştirmesinin ardından evi basılarak gözaltına alınan ve ardından tutuklanan İsmail Demirbaş tahliye edildi.

Twitter’da ‘Kendine Muhabir’ isimli hesap ikinci duruşmanın 28 Aralık'ta olduğunu duyurdu.

Kendine Muhabir isimli hesap: 'İsmail Demirtaş abimizin avukatı Deva Partisi Antalya İl Başkanı sayın Süleyman Akıncı ve beraberindeki 4 deva partili avukata çok teşekkür ederim. #İsmailDemirbas tahliye oldu, telefonda müjdeyi verdiğim çocuklarının mutluluğu paha biçilemez. İkinci duruşma 28 Aralık'ta..' dedi

İlk röportajın ardından 49 yaşındaki İsmail Demirbaş'ın evi 24 Ekim'de polislerce basılmıştı. Gözaltına alınan Demirbaş, adli kontrol şartıyla bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” demişti.

Demirbaş ikinci kez konuştuğu bir sokak röportajında yine iktidarı eleştirince bir kez daha gözaltına alınmış, hakkında bu kez ev hapsi kararı verilmişti. Ancak daha sonra Demirbaş tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi