19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve muhalefet parti liderleri bir araya geldi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 8 erkek siyasi parti başkanının yer aldığı karede hiç kadın olmamasına dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Samsun'daki Tütün İskelesi'nde tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de katıldı.

Liderler, tören sonrasında Tütün İskelesi’nde birlikte poz da verdi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise fotoğraf karesindeki bir ‘eksikliğe’ dikkat çekerek Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ne zamanki bu fotoğrafın yarısı kadın olursa o zaman Türkiye düzlüğe çıkar…”