Zaman muhabirinin sorusu Erdoğan'ı çok kızdırdı

Başbakan Erdoğan'ın muhabirin yolsuzluk sorusuna cevabı: 'Fetvayı aldığına göre, tweetlerini iki katına artırmaya devam et'...

Zaman muhabirinin sorusu Erdoğan'ı çok kızdırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Zaman gazetesi muhabiri Başbakan Erdoğan'a şok sorular yöneltti, Erdoğan'ın cevabı ise sert oldu…

Zaman gazetesi muhabiri Başbakan Erdoğan'a; "Habertürk'ten Bahçeli'nin altyazısının kaldırılması, ATV-Sabah satışı için havuz oluşturulması ve Urla'daki vilları" sordu. Muhabirin "yolsuzluk ve medyaya baskı iddiaları"yla ilgili sorusu üzerine Erdoğan ise şu yanıtı verdi:

“Öncelikle iddia ediliyor ifadelerini bir kenara koy. İddia ediyoruz de. Çünkü bu iddiaların hepsinin altında patronlarınız ve dışa bağlı olduğunuz yer var. Urla’daki olayı söylüyorsunuz. Bu olay şahsımla alakalı değil. Hukukta bir kaide vardır, bunu öğren. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim. Mensubu olduğun gazete. Şu anda yargı süreciyle ilgili bu konuyu neden gelip bana yöneltiyorsun. Bunu patronlarına sor. Benim senede 3-5 kere görüştüğüm çok yakın bir dostuma ait 35 yıllık bir yerdir. Bunu da patronlarına söyle. Ama patronların doğru konuşmamayı adet edindikleri için burada da aynı şeyi devam ettirmektedirler. Bununla ilgili başbakanı lekeleyemezsiniz.

"Evet Fas’tan aradım. Sadece hatırlatmayı yaptım. O şahıslarda altyazıyla ilgili olarak bize yapılan hakaretlerle ilgili gerekli uygulamayı yaptılar. Ben ya da arkadaşlarım yeri gelmiş bu tür hakaretler yapıldığı zaman sizin gazetenize de demişizdir.

"Sabah –ATV ile ilgili havuz ifadesini kullanıyorsunuz. Bunu siz uyduruyorsunuz. Ne havuzu? Hisselerini amcasına satıyor. Havuz mu bu? Bunları patronlarına söyleyecek irade zaten sende yok. Söylesen de netice alamazsın. Maşallah birileri rüyalara büyük itibar ediyorlar. Tweetleri iki katına arttırmayı söylüyorlar. Sen de -fetvayı aldığınıza göre- tweetleri iki katına arttırmaya devam et.”

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 20:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER