Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmen atanacak

Yıldırım, Çankaya Köşkü’ndeki iftar yemeğinde konuştu

Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmen atanacak

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı. Yıldırım, ihtiyaç duyulması halinde ise yeniden atama yapılabileceğini kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü’ndeki iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından konuşan Yıldırım, “Ağaç yaşken eğilir. Öğrencilik yıllarında öğrenme, her şeyi kapma yaşının olduğu dönemde bu işleri öğrenememiş olmak çok büyük bir kayıptır. Yarım asırdan beri Avrupa ülkesiyiz diyoruz , Avrupalıyız diyoruz. Ama dil öğretiminde maalesef istediğimiz seviyede değiliz. Benim özellikle Milli Eğitim Bakanı’ndan ricam dil eğitimi. Mutlaka öğrenciler lise seviyesindeki öğrenimlerini tamamlayıncaya kadar halletmesi lazım” diye konuştu.

'71 BİN DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR'

2019’da tam gün eğitim sistemine geçişin tamamlanacağını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Bunun için ihtiyacımız ilave 71 bin derslik. Bazı illerde buna ihtiyaç bile yok. Önümüzdeki yıl geçebileceğiz. Bilhassa göçün olduğu Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu’da altyapı buna hazır. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesindeki bazı yerlerde derslik açığı var” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlik mesleğinde de dönüşüm yapılacağını dile getiren Yıldırım, “Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara hak ettiği en güzel yere taşıyacağız. Önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 17:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER