Yıldırım: Dolar fırlayıp gitse, zil takıp oynayacaklar ama yağma yok

Yıldırım, muhalefeti eleştirdi

Yıldırım: Dolar fırlayıp gitse, zil takıp oynayacaklar ama yağma yok

Başbakan Yıldırım, dövizdeki yükselmeyi değerlendirdi muhalefeti eleştirdi. Yıldırım, "Dolar fırlayıp gitse, enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar ama yağma yok" dedi.

Suriye'ye saldırıyla ilgili de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların, kimyasal silah kullanıldıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır" dedi.

AK Parti'nin Tuzla 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşan Yıldırım, "Türkiye olarak, ister normal silahlar ister kimyasal silahlarla insanları yok eden, katleden bütün zihniyete, katil rejime karşı barışı, sivil insanları korumaya devam edeceğiz" dedi.

Yıldırım, ABD, Fransa ve İngiltere'nin dün Suriye'ye düzenlediği hava saldırısıyla ilgili, "Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların, kimyasal silah kullanıldıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz" ifadesini kullandı.

Konuşmasında ekonomiye de değinen Yıldırım, "Son haftada yaşadığımız gerilim neredeyse yeni bir dünya savaşı mı çıkacak? sorusunu gündeme getirdi" dedi.

Yıldırım, "Bunun bölgesel, küresel ve ekonomik sonuçları oldu. Mesela İran'da para yüzde 48 değer kaybetti. Rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. Bizde de bazı dalgalanmalar oldu, yüzde 1 yüzde 2 seviyesinde. Bunu fırsat bilenler ekonomik kriz geliyor diye başladılar. Sanki ülke krize giderse sadece AK Parti taraftarları etkilenecek. Böyle sığ bir muhalefet anlayışının faydası olmayacağını bir kez daha gördük. Dolar fırlayıp gitse, enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar ama yağma yok. Türkiye istikrarla, güvenle, konularına hakimdir. Merkez Bankası da hükümetimiz de ekonomi yönetimi de gereken tedbirleri anında almaktadır. Biz böyle engelleri çok gördük. 16 senede küresel türbülansların içerisinden ülkemizi selamete çıkararak, bugünlere geldik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 08:54

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 12 ay Önce

Dolarin firladigi felan yok.TL düsüyor bu zavallilarda dolarin yükseldigini zannediyor